Індієць самостійно посадив 550 га лісу за все життя

фото: Morediva.com

Джадав Паєнг – людина унікальна. Живе він в Індії на острові Маджулі та на вигляд нічим не відрізняється від середньостатистичного індійця. Але ж, про цього чоловіка написано багато статей, та, навіть знято документальний фільм. Чим же він так зацікавлює журналістів?

Все почалося у далекому 1979 року, коли Джадав був шістнадцятирічним юнаком. Одного разу він побачив загибель кілька сотень змій, які померли через засуху. Хлопець був дуже вражений цим, і почав цікавитися, які саме процеси впливають на біосферу його острову. Поступово він дізнався, що головна причина гибелі та зникнення багатьох місцевих тварин – це поступове зникнення його рідного острова під водою, що у свою чергу пов’язано з вирубкою лісу.

Саме тоді Джадав вирішив посвятити своє життя рятуванню Маджулі та почав кожного дня садити дерева. Головна мета Джадава була зміцнити ґрунту за допомогою коріння дерев. Деякі місцеві сміялися над чоловіком, вважали його дивним, навіть психічно хворим, але Джадав не звертав на них уваги. День за днем, рік за роком він наполегливо висаджував молоді деревця, та слідкував за ними, одночасно як активіст, та лісник.


Так минуло сорок років. На пустирі, звідки він почав свою справу, виріс густий ліс, площею майже п’ять з половиною квадратних кілометрів, і великий, навіть в порівнянні з Центральним парком в Нью-Йорку (три з половиною квадратних кілометри).
Але це ще не все: на острів, а вірніше у «новий зелений дім» почали повертатися «зниклі» тварини, такі як слони, носороги та навіть бенгальські тигри.

Це дуже тішить Джадава, але він не припиняє своєї роботи й каже, що готовий за неї померти. «Убийте мене, перш ніж почнете пиляти мої дерева», — говорить він, і люди його розуміють, бо цьому лісу він присвятив все своє життя…

Такий приклад з кожним роком починає надихати все більше ентузіастів по всьому світу. Сподіваємося, що він сколихне й розум українців, які займаються вирубкою цінної деревини на Буковині. А якщо ж ні, то, хоча б стимулює наших захисників природи на нові звершення, бо й у нас, на жаль, схожі проблеми.

За повідомленням екологів, карпатські ліси знаходяться на межі екологічної катастрофи. Нещодавно фахівці проаналізували динаміку вирубок лісів у Карпатському регіоні на протязі 5-ти років. Оцінка робилася на основі супутникового фільмування. З’ясувалося, що якщо нинішня тенденція винищення деревини буде зберігатися, то за сімдесят років весь КАРПАТЬСЬКИЙ ЛІС ЗНИКНЕ! Отож наша біосфера теж потребує подібного героя, або героїв, бо масштаби біокатастрофи на Карпатах значно більші.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Степан Гавриш

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*