Пацієнти закликали Гройсмана убезпечити Закон про закупівлі ліків

фото: Hyser.com.ua

Українські організації пацієнтів написали лист до Володимира Гройсмана, щоб він убезпечив Закон про закупівлю ліків за допомогою іноземних організацій. У заяві поставили підписи 47 організацій. Подібне прохання було викликано виступами на зборах Кабміну кількох депутатів, які негативно поставилися до такої системи закупівель.

Пацієнти впевнені, що таким чином політики намагаються привернути до себе увагу. У зверненні сказано, що не можна використовувати життя громадян України напередодні виборів. Вони відзначили, що дана система закупівель ефективно протидіє корупції. Примітно, що закуповуються медикаменти до 67 разів дешевше, ніж це здійснював МОЗ три роки тому. Організації підкреслили, що на зекономлені гроші вдалося закупити необхідні ліки.

Зазначимо, що протягом трьох років закупівля медикаментів проходить за допомогою низки міжнародних організацій – ЮНІСЕФ, ПРООН і Crown Agents. Дана система неодноразово піддавалася критиці з боку депутатів і медиків, оскільки іноді відбуваються затримки постачання та через необхідність вносити передоплату. Рахункова палата України підкреслила, що завдяки системі закупівель за участю міжнародних організацій виходить заощадити 40% бюджетних грошей.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*