Українські депутати незадоволені низькими зарплатами

фото: demcontrol.org

Українські депутати незадоволені низькими зарплатами

Не зважаючи на те, що різниця між середнім рівнем доходу звичайного українця та зарплатою українського високопосадовця – більш ніж у багатьох країнах Європи, українські чиновники незадоволені її розміром у порівнянні з середнім рівнем. Вони зазначають, що їх рівень доходу значно менший за рівень доходу чиновників в країнах Європи.

В Україні в середньому парламентарії отримують оклад у 17,6 тисяч грн. Це за нинішнім курсом – близько 536 євро. У сусідній Польщі середня зарплата члену парламенту – 2230 євро. При цьому середній рівень доходу – 752 євро.

Французькі парламентарії отримують заробітну плату у розмірі 7143 євро – при середньому рівні доходу у 2157 євро. В Словенії високопосадовці отримують у середньому 3419 євро, у Латвії – 2448 євро. Найбільші заробітні плати в Італії – 10435 євро, та Австрії – 10134 євро.

Натомість, у багатьох країнах Європи різниця між середнім рівнем доходів громадян та чиновників не перевищує 3-4 рази. Це – при рівні розвитку європейської економіки. Так, у Латвії та Словенії зарплата депутата дорівнює 3,5 середньої зарплати по країні, в Німеччині – 2,8.

В Україні ця різниця, враховуючи надбавки, перевищує 4,5 рази.

Чому українським парламентаріям такого рівня доходу недостатньо, та чи будуть підвищувати рівень зарплати до європейського в Раді, залишається невідомо. Проте, в стані кризи української економіки, та у порівнянні із кількістю соціально незабезпечених громадян, такий крок був би зневагою до українського народу.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Василь Світлий

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*