Меркель заявила, що ФРН необхідний «Північний потік-2»

фото: atn.ua

Голова уряду ФРН Ангела Меркель на зустрічі з литовським лідером Далею Грібаускайте та трьома прем’єрами Балтії виступила із заявою, що будівництво «Північного потоку-2» має велике значення для ФРН. Крім цього, німецький прем’єр додала, що їй відомо про те, що балтійські країни скептично відносяться до даного проекту. На даний момент в Німеччину постачають газ низка країн, серед яких Норвегія, Нідерланди та Російська Федерація. Однак, при зіткненні з низкою проблем при реалізації кліматичних угод, попит ФРН на газовий транзит стрімко зросте.

У той же час, голова Литви виступила із заявою, що позиція керівництва країни залишається незмінною. У Вільнюсі будівництво нового газопроводу розглядають з геополітичної точки зору, а не з економічної або енергетичної. При цьому, президент звертає увагу на невдалий досвід своєї держави та наголошує, що литовцям добре відомо, як це знаходиться в залежності від одного енергетичного джерела, що знаходиться в РФ.

Відзначимо, що «Північний потік-2» буде проходити від Російської Федерації через Балтійське море в ФРН. При цьому, газопровід буде проходити поруч з уже чинним «Північним потоком-1». Однак тепер кілька держав демонструють негативне відношення до реалізації даного проекту. До таких країн належить і Україна, оскільки вона просто боїться залишитися без свого прибутку, який одержує від транспортування газу з Росії, а також Сполучені Штати. Також у цей перелік увійшли Латвія, Польща та Литва, які багато разів давали негативну оцінку новому газопроводу. При цьому, лідери зазначених держав наполягають, що даний проект несе в собі політичне забарвлення.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*