У США запустять супутник, який буде відстежувати стан льодовиків

фото: orbiterchspacenews.blogspot.com

Закордонне інформвидання Engadget повідомляє, що вже п’ятнадцятого вересня NASA має намір запустити ракету-носій Delta II із супутником ICESat-2. Запуск ракети планується здійснити о 15:46 за київським часом з військової бази Сполучених Штатів, яка розташована в Каліфорнії. Основним завданням стане моніторинг з космосу стану льодовиків на планеті. Для того, щоб виміряти висоту льоду, супутник оснастили спеціальним висотометром. Він буде відправляти на Землю імпульси лазерного випромінювання, а після того, як вони повернуться назад, він буде фіксувати час передачі імпульсів.

Новий супутник увесь час буде переміщуватись від одного полюса до іншого, при цьому, він буде фіксувати результати вимірів чотири рази за рік. Зазначимо, що відповідно до очікувань, супутник повинен здійснювати виміри льодовиків з точністю до сантиметра. У період 1990-2000 років ракета Delta II користувалася особливою популярністю. Саме за допомогою даної ракети вчені змогли виявити процес руйнування льоду в північній частині Гренландії.

Нагадаємо, що до цього наукові співробітники Єльського університету спільно зі співробітниками з Вудс-Холдского океанографічного інституту повідомили, що на даний момент величезні запаси теплої води, які знаходиться під льодовиками в Арктиці все в більшому обсязі піднімаються на поверхню. Подібне явище негативно позначиться на міцності льодовиків, внаслідок чого, вони почнуть танути набагато швидше. Водночас, дослідники відзначили, що самий міцний й непорушний льодовик, який знаходиться в північній частині Гренландії, вже почав процес руйнування.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*