Експерти оцінили динаміку виконання рішень ЄСПЛ в Україні

фото: Hir.ma

15 вересня в Одесі відбувся круглий стіл, на якому більшість доповідей були присвячені ефективності впровадження європейських стандартів в судову систему України. У круглому столі взяли участь представники ОБСЄ і Ради Європи, українські та європейські експерти з прав людини, а також судді ЄСПЛ.

Особлива увага експертів була зосереджена на доповіді Клер Браун, яка очолює секцію Департаменту виконання рішень ЄСПЛ. У своєму виступі вона торкнулася питання щодо того, як в Україні судова влада впливає на виконання рішень ЄСПЛ. За даними Браун, Комітет Міністрів відстежує виконання близько 7 тисяч рішень з прав людини. З них 16% проти України.

Браун заявила, що масштаби невиконання рішень ЄСПЛ в Україні, як і раніше, великі. Це пов’язано зі збільшенням проблем на національному рівні та неефективною політикою щодо їх вирішення. Браун підкреслила, що Україні необхідно кардинально змінювати ситуацію, якщо вона хоче домогтися виконання рішень ЄСПЛ іншими країнами.

Браун нагадала, що Україні були виділені кошти для проведення судової реформи та розв’язання відповідних проблем. У грудні поточного року Комітет Міністрів очікує отримати звіт про динаміку змін і впровадження європейських стандартів в судову систему України.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*