В Україні визначили, на що батьки школярів здають гроші

фото: kaktus.media

Моніторинговий портал DOZORRO провів опитування серед батьків українських школярів на предмет того, які внески вони роблять, і куди школа витрачає їхні гроші. Результати свідчать про те, що сьогодні проблема так званих «поборів» залишається актуальною.

Відповідно до даних опитування, близько 90% респондентів відповіли, що змушені робити щомісячний внесок до фонду школи, в якій навчається їхня дитина. При цьому батьки першокласників також платять гроші, коли віддають дитину в школу. Це підтвердили 44,6% респондентів.

Є ще другорядні побори, які також лягають на плечі батьків. Найчастіше гроші збирають на ремонт класу / школи, про що заявили майже 20% опитаних. 19,6% батьків зазначили, що адміністрація школи збирає гроші під приводом «невідомо», тобто навіть не пояснює, на що вони будуть витрачені. Не менш популярні побори: на оплату послуг охорони, на закупівлю канцелярських і господарських товарів, а також на подарунки вчителям. Батьки, які взяли участь в опитуванні, зазначили, що найчастіше внески є примусовими (в 83,9% випадків).

Нагадаємо, що КМДА заборонила шкільній адміністрації збирати гроші з батьків. Для того, щоб контролювати виконання даного рішення, школи зобов’язали надавати фінансовий звіт.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*