Фонд гарантування вкладів: держава гарантує лише 40% вкладів фізичних осіб

фото: thepiratebay3.org

У разі банкрутства банку Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) зобов’язаний відшкодувати вкладнику депозит розміром до 200 000 грн. Таких вкладів в системі біля половини.

Заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик розповів, що сума вкладів фізичних осіб, яка підпадає під держгарантії в разі банкрутства банку, становить 40% від усіх депозитів фізичних осіб в системі. В абсолютному вираженні це 169 млрд грн.

Відомо, що під гарантії не підпадає понад 236 млрд грн. депозитів фізичних осіб. Тому щоб вкладники категорії «200+» довіряли банківській системі більше, максимальну суму гарантування депозиту потрібно підвищувати.

«Більш переконливо виглядає підвищення максимально гарантованої суми до 800 тис. грн. Але це питання дискусії і серйозних розрахунків», – розповів Андрій Оленчик. За його словами, якщо підвищити гарантовану суму до 600 тис. грн, то під неї потрапить більше 60% від усіх вкладів фізичних осіб. У разі підняття «стелі» до 800 тис. грн, під гарантію потрапить 71 % всіх депозитів фізичних осіб.

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*