Моніторингова місія ООН реєструє порушення прав кримчан

фото: Vedomosti-ua.com

У своєму інтерв’ю інформвиданню DT.UA керівник моніторингової місії ООН Фіона Фрейзер інформує, що протягом останніх десяти місяців моніторингова група продовжує відзначати низку порушень інтернаціонального гуманітарного права на Кримському півострові.

Моніторинговою місією був підготовлен вже другий звіт про дотримання прав людини на півострові. Останній звіт фіксував усі порушення, які зареєстровано в період з тринадцятого вересня минулого року по тридцяте червня поточного року. Всі зафіксовані порушення були проаналізовані Місією відповідно до прав людини, а також згідно з гуманітарним правом. Відзначається, що норми міжнародного гуманітарного права почали застосовувати, оскільки в ООН визнали, що Російська Федерація окупувала Крим.

Згідно з гуманітарним правом на Росію як на державу-окупанта накладають низку зобов’язань. Таким чином, російська влада не має права вводити на півострів своє законодавство, не повинна примушувати жителів території приймати російське громадянство та вступати до армії. Однак, всі ці норми російська влада порушує та застосовує у Криму. В доказ цьому, голова місії підкреслює, що з 2014 року майже дванадцять тисяч жителів півострова були призвані до служби в російські армії. Водночас, Російська Федерація не має права переміщувати заарештованих осіб з півострів на територію своєї країни. Проте, ми бачимо, що тих людей, які були заарештовані до 2014 року російська влада переміщує до своєї країни, аби ті змогли понести відповідальність у суді Російської Федерації.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*