В. о. голови «Укрзалізниці» заробляє більше, ніж Макрон та Меркель разом

фото: Realist.online

Експеримент з високими зарплатами для керівництва “Укрзалізниці”, як, втім і інших співпрацівників держконцерну, провалився. На жаль деякі факти свідчать, що такі заходи не допомогли побороти корупцію в секторі економіки.

Це добре видно по доходах виконувача обов’язків голови “Укрзалізниці” Євгена Кравцова. Посадовець щомісяця отримує на своєму посту близько 1,2 мільйона гривень. П’ятсот тисяч гривень він заробляє у якості виконувач обов’язків голови держконцерну. Ще майже сімсот тисяч гривень Кравцов має у вигляді щомісячної винагороди як член правління УЗ.

В цілому його скромна зарплатня становить 37 000 євро, якщо обміняти гривні за останнім курсом.

Грошову винагороду Кравцова можна порівняти з рівнем оплати перших осіб ЄС. Так ось, Канцлер Федеративної Республіки Німеччини Ангела Меркель отримує 18 000 євро, а президент Франції Макрон – 15 000 євро в місяць.

З другого боку, ну, отримує посадовець високу зарплатню, то хай вже отримує, якщо з обов’язками добре справляється. Але ж…

Оклад чиновника виріс, зате хабарі у концерні нікуди не поділися, а його роботу останнім часом критикують як уряд, так і бізнес. Так, у минулому році, “Укрзалізниця” отримала найгірші показники за п’ять років.

Вантажовідправники відзначили – в корпорації практикують корупцію, коли розподіляють вагони між заявниками. Хоча середні та малі компанії забезпечуються вагонами постійно, проте відбувається це не безкоштовно.

Ще один приклад: при закупівлі нових локомотивів General Electric, УЗ придбала їх за ціною в 4 000 000 доларів за одиницю, в той час як аналогічні локомотиви Казахстан придбав за 3 000 000, а Індія взагалі за 2 500 000 доларів. Незрозуміло, у чому тут праця високопосадовців, які розрахунки вони робили, коли приймали таке відповідальне рішення. Невже не можна було просто «загуглити», за скільки грошей купили ці локомотиви в інших країнах, та поторгуватися з «Дженерал Електріз»?

Відповідь ми навряд чи дізнаємося, проте посадовці все одно отримуватимуть свої захмарні бонуси та зарплати, бо «боротьба» з корупцією триває…

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*