Кравчук розкритикував заяву Кучми щодо Президента США

фото: Golos.ua

Слова екс-президента України Леоніда Кучми адресовані Президенту США Дональду Трампу викликали невдоволення в іншого українського екс-лідера – Леоніда Кравчука. Приводом для критики стало те, що Кучма зажадав від американського Президента вибачень за невиконання умов Будапештського меморандуму. На думку Кравчука, подібна вимога є абсурдною, оскільки документ підписали 4 держави, а не тільки США.

Кравчук зазначив, що країни-підписанти повинні зосередитися на забезпеченні умов меморандуму. Він додав, що якщо Кучма все ж наполягає на вибаченнях, то їх повинні принести не тільки Сполучені Штати, але й Великобританія з Російською Федерацією, які підписали цей меморандум і взяли на себе певні обов’язки. Кравчук підкреслив, що Кучма повинен, перш за все, проаналізувати власні дії, оскільки саме за його Президентства був підписаний меморандум.

Меморандум про ядерне роззброєння України був підписаний в 1994 році. В рамках даного договору Україна відмовилася від ядерної зброї. Росія, США та Великобританія, які виступили як гаранти виконання умов меморандуму, взяли на себе певні зобов’язання, зокрема не використовувати проти України ядерну зброю та поважати її суверенітет.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*