Недоліки політики України щодо нацменшин

фото: Uain.press

17 вересня в столиці України відбувся Євроатлантичний форум. Однією з ключових тем стала ефективність політики щодо нацменшин, які проживають на території України. Голова МЗС Павло Клімкін присвятив свій виступ ситуації в Закарпатті, де виникли труднощі з переходом угорської громади на українську мову.

Клімкін визнав, що причиною дестабілізації ситуації в Закарпатті стала непослідовна політика щодо нацменшин, яка проводиться українським урядом. Зокрема, угорська громада довгий час перебувала поза увагою Києва. В результаті, освітня реформа, яка передбачає перехід системи освіти на українську мову, зустріла опір з боку угорців. Клімкін зазначив, що деякі шкільні предмети необхідно викладати угорською мовою, що дозволить забезпечити плавний перехід на нові стандарти освіти.

Крім Клімкіна на форумі виступила голова комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко. Вона акцентувала увагу на тому, що попри вимоги Угорщини, Закарпаття не отримає автономію.

Нагадаємо, що підписання Закону про перехід системи освіти на українську мову викликало невдоволення серед багатьох держав. Більше за інших рішення України розкритикували в Угорщині, де дії української влади назвали дискримінацією щодо угорської громади.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*