У Казахстані розпочався суд над українським журналістом

фото: Uralskweek.kz

У Республіці Казахстан почалися судові слухання по справі українця Олександра Гороховського. Журналіста звинувачують у порушенні місцевого Закону про діяльність громадян іноземних держав на території країни.

Сам Гороховський, який взяв слово на засіданні, зазначив, що відвідував Казахстан за запрошенням журналістів видання «Уральская неделя» («Уральський тиждень»), і візит був приватним, що не передбачало грошової винагороди. Слово «семінар» використовувалося тільки місцевими правоохоронними органами.

Талгат Катауов — людина, яку казахстанські поліціянти назвали «джерелом» повідомлення про діяльність Гороховського, заявив під час свого виступу на засіданні, що він не знав про семінар, а українець йому незнайомий.

Журналіст з Уральська Лукпан Ахмедьяров підкреслив, що захід «Школа журналістики», на який був запрошений Гороховський, проходить вже два роки. Він також прохає суддів прискорити процес через потрібність Гороховського переносити дату повернення та повторного бронювання авіаквитку. За його словами, захід «Школа журналістики» був безкоштовний та мав своєю метою лише обмін професійним досвідом.

Нагадаємо, що адмінпротокол у відношенні Гороховського був складений в місті Уральськ 15 вересня. Українець може отримати штраф, адмінарешт до 10 діб чи рішення про депортацію.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*