В Україні зростають ціни на хліб

фото: Gorod.lv

Зараз більшу частину українського зерна експортують терміналом TIS-Grain в порту Южний, Одеська область. Однак новачками у справі вивозу зернових за кордон є аграрний трейдер Cargill і українська компанія M. V. Cargo. Остання брала участь у створенні сухопутних терміналів у Південному і висловила бажання придбати 51 відсоток комплексу загальною вартістю 150 000 000 $. Орієнтовно ця установка буде готова до експлуатації восени 2018-го.

Загалом, можна сміливо заявити, що ринок зернового експорту займають дві великі компанії: TIS-Grain і Cargill, але найближчим часом список має поповнитися іменами ще кількох лідерів світового ринку в даній галузі.

На жаль, в той час як будівництво дорогих терміналів для експорту зерна йде повним ходом, ціни на хліб для громадян країни також невблаганно ростуть.
Білий хліб в Україні зараз – 28грн за кілограм. І це – найдешевший.

Для порівняння, у Литві – 44грн, у Польщі від 27грн, в Естонії – 39грн, а в Румунії – від 38грн. Разом з тим, найдешевший чорний хліб в нашій країні коштує 28грн за кг, в Литві – 13грн, у Польщі – від 45грн, в Естонії – від 28грн, а Румунія бере від 41грн за кг.

Спостерігається цікава тенденція – ми нарощуємо експорт зернових, завдяки чому ціни на хліб в ЄС падають, а на своєму населенні ми, навпаки – наживаємося. Так хлібна країна, яка раніше могла прогодувати всю Європу, зараз не може забезпечити своїх громадян якісним і недорогим хлібом.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!
Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*