Константинополь не визнав анафему, накладену на Мазепу

фото: faramogul.ro

Представники Константинопольського Патріархату прокоментували ситуацію, з приводу анафеми, накладеної РПЦ на гетьмана Війська Запорозького Івана Мазепу. Рішення РПЦ назвали інструментом політичних репресій, позбавленим будь-яких канонічних причин.

В Константинополі незгодні з рішенням РПЦ щодо відлучення Мазепи від Церкви. Зокрема, представники Вселенського Патріархату впевнені, що накладення анафеми було мотивоване не богословськими причинами, а політичними поглядами, перш за все націленими на ідеологічні репресії.

Більш того, архієпископ Іов додав, що Гетьман після того, як емігрував, продовжував сповідатися в Православній Церкві. Крім того, після смерті він був перепохований на Дунаї, де його відспівав православний священик. Відповідно, навіть смерть Мазепа зустрів, бувши вірним Православній Церкві.

Нагадаємо, що Мазепа був відлучений від Церкви через те, що зрадив Петра І. Бувши союзником російського Царя, Гетьман незабаром перейшов на бік противника – шведського Короля Карла XII, на стороні якого воював у Північній війні.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*