Скільки коштує Донбас?

фото: restoring-donbass.com

При поверненні Донбасу під контроль України на його «реанімацію» доведеться викласти більше 50 мільярдів доларів. Близько двох років тому була озвучена цифра в 15 мільярдів доларів. Втім, точну суму підрахувати неможливо, оскільки невідомо наскільки сильно зруйновані міста і їх інфраструктура, не маючи доступу до цього.

Економічний експерт Віктор Скаршевський, озвучив цифру поточної заборгованості на окупованій території – 60 мільярдів гривень або 2 мільярди доларів – це заборгованість тільки перед пенсіонерами Донбасу. Їх там, близько 600 000 чоловік. Вже п’ятий рік вони не отримують належну їм за Законом пенсію і в разі повернення територій під контроль України ці гроші державі доведеться виплатити. Однак у Пенсійного фонду такої суми не набереться, адже виплати пенсій затримують вже зараз, а разом з ще двома областями для ПФУ це не підйомний тягар.

Також на цих територіях близько 100 шахт, які, швидше за все, ніяк не обслуговувалися. Їх стан також невідомо, але керівництво так званої «ДНР» навряд чи виділяла гроші на екологічну безпеку, експертизу та очищення шахт. Шахтні води, мабуть теж не відкачувалися.

Що ми маємо в підсумку?

Приплюсувавши суми заборгованості пенсій, відновлення інфраструктури міст та відновлення сотні шахт, виходить, що Донбас для України на вагу золота. І, тим не менше – це наша територія, наші люди і ми зобов’язані знайти гроші на реанімацію Донбасу.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*