Злови свого марліна!

фото: Ribalkoff.com

В Україні з середини вересня відкрили полювання на марлина. Ця риба одна з найбільш сильних і найбажаніших трофеїв для рибалок всього світу.

Цей рідкісний вид риби лякає своїми розмірами, — в довжину марлін може досягати 5 метрів і важити до тонни. Іноді рибалкам треба витратити півдня для того, щоб витягти з води цю рибу, так як, незважаючи на свою вагу ця риба-гігант дуже верткая і спритна, а вона може розвинути швидкість до 120 кілометрів на годину.

Зазначимо, що марлін хижа і дуже смілива риба, яка може вступити в сутичку з білою акулою.

Окремо можна сказати і про кулінарні якості цієї риби, які цінуються в різних світових кухнях. З м’яса марліна готують супи, смажать шашлик на вугіллі, а в Японії роблять знамениті суші – кадзики, при приготуванні яких практично не застосовується обробка.

Для довідки: вважається, що найбільш вдале полювання на марлина з липня по жовтень, а з вересня по жовтень потрапити на рибальський гачок може найбільший трофей.

Про марліна був навіть написано знаменитий твір. Автор у 1952 році отримав дві премії, одна з яких — Нобелівська. Звичайно ж, це Хемінгуей, а твір називається “Старий і море”.

Хто читав цю повість, пам’ятає, що бідний старий Сантьяго не міг зловити рибу уже 84 дні. На 85 день старий поплив далеко в море і зловив величезну рибу, з якою боровся три доби, але так і не зміг перемогти її. Прив’язавши марліна до човна він поплив додому, але по дорозі риби повністю обгризли гігантську тушу.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*