Україна стоїть на межі демографічного колапсу

фото: Mediaflow.in.ua

Держстат повідомляє про сумну тенденцію значного скорочення населення нашої країни. Згідно з останніми підрахунками, смертність перевищує народжуваність майже у два рази, тобто за період, коли вмирає сто громадян, народжується в середньому п’ятдесят сім немовлят.

Але є і більш приголомшливі цифри, що ілюструють нашу демографічну катастрофу. За останній місяць, наприклад, Україна втратила п’ятнадцять тисяч шістсот осіб, а загалом з початку цього року померло майже сто сорок тисяч громадян.

І це тільки втрати, пов’язані зі смертністю, а існує й інший вагомий фактор скорочення населення. Це еміграція.

У квітні поточного року, український Центр економічної стратегії оприлюднив дослідження, в яких Україна входить у першу десятку країн-донорів міжнародних мігрантів у світі.

Дослідники встановили, що українських заробітчан за кордоном зараз чотири мільйони, тобто працювати за кордоном вирішили десь шістнадцять відсотків працездатного населення України. Значна частина цих людей планує в майбутньому назавжди переселитися в інші країни разом з сім’ями. Інша значна частина працівників, у яких немає власної родини, теж не збирається повертатися на батьківщину.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*