Київ може почати відстежувати всі дії українців в інтернеті

фото: Sde.org.tr

Голова комісії з питань науки та ІТ Іван Пєтухов на своїй сторінці в Facebook розповів, що за наявними у нього даними, в київському будинку Держспецзв’язку зараз створюють центр моніторингу та аналізу інтернет-трафіку всіх українських абонентів.

Система буде працювати за принципом Deep packet inspection (DPI) — це технологія фільтрації та аналізу зміст мережевих пакетів.

Довідка: всі дії користувача в інтернеті — це мережевий трафік, який ділиться на блоки, звані «пакетами», для зручності, швидкості та ефективності обміну даними. Обсяг пакетів дуже малий, завдяки чому, в разі помилок під час передачі даних, пакет переслати простіше, як і регулювати їх цілісність. Це пояснення дуже поверхове.

Коли центр моніторингу та аналізу даних буде уведений в експлуатацію, всі дії користувачів інтернету будуть проходити через цю систему, яка буде відстежувати все, починаючи з того, яким чином людина виходить в інтернет, закінчуючи тим, які ресурси він відвідує.

За допомогою цієї системи, влади зможуть блокувати доступ користувачів до інтернет-ресурсів, блокувати протоколи, за якими працюють засоби анонімізації, а також навпаки — не дозволяти користувачам з «зовнішнього» світу користуватися українськими ресурсами.

В даний час така система вже діє в ряді країн: Великобританії, США, Китаї, Ірані, Росії, Сінгапурі, Сирії, Малайзії та Єгипті. Також, імовірно, в Азербайджані, де низка опозиційних сайтів була заблокована, а швидкість з’єднання в популярних месенджерах помітно падає, що є непрямим доказом того, що ця система пущена в дію.

Чи є вихід? — Є. Обмеження доступу до всесвітньої павутини це проблема, з якою щодня стикаються мільйони жителів тоталітарних держав, що намагаються контролювати не тільки життя своїх громадян, але і спосіб їх мислення. Завдяки цьому було розроблено безліч засобів для обходу обмежень і навіть засобів для обходу блокування методів обходу блокування, вибачте за тавтологію. В першу чергу це проект TOR, з яким, на жаль, поки що багато жителів України не знайомі, але судячи по всьому, незабаром вже познайомляться. Також це всім знайомий VPN.

Нагадаємо, що влада зараз намагаються прийняти закон №6688, що якщо буде прийнятий, дозволить СБУ блокувати будь-який інтернет-ресурс без рішення суду. Робитися це буде під приводом боротьби з загрозами національній безпеці в інформаційній сфері.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*