Понад 80% встановлених в Україні ПЗ не мають ліцензії

фото: Light.kg

Згідно з щорічним рейтингом BSA Global Software Survey, зазначається, що в Україні близько вісімдесяти відсотків програмного забезпечення, які встановлені на комп’ютери громадян, які не мають ліцензії. Одночасно з цим, підкреслюється, що за останні два роки чисельність нелегального ПЗ скоротилася лише на два відсотки.

Водночас, зазначена організація займається порівнянням вартості встановлення нелегального ПЗ в більш ніж ста країнах. Таким чином, в Україні тільки у минулому році встановили безліч продуктів, які не мають ліцензії, їх загальна сума сягає ста восьми мільйонів доларів.

З таким показником країна займає п’яту позицію в рейтингу в регіоні Центральної та Східної Європи. Лідирує в ньому Російська Федерація, в якій сума всіх нелегальних ПЗ перевищила мільярд доларів. Слідом за Росією йде Польща, в якій сума неліцензійних ПЗ перевищила чотириста сорок сім мільйонів. За Польщею йдуть Румунія та Чехія, де сума нелегальних продуктів програмного забезпечення досягла ста шістдесяти одного й ста сорока дев’яти мільйонів доларів.

Таким чином, у країнах Центральної та Східної Європи понад п’ятдесяти семи відсотків продуктів програмного забезпечення не мають ліцензії. Подібні показники проглядаються й в країнах латинської Америки, а також в азіатських та африканських державах.

Водночас, найнижчий показник зафіксовано у країнах Північної Америки та Західної Європи. Там чисельність піратських версій не перевищує шістнадцяти відсотків.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*