Президент США назвав найгіршу помилку Вашингтону

фото: Elise.com.ua

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, коментуючи рішення своїх попередників, негативно оцінив діяльність Буша-молодшого. За словами Трампа, 43-й Президент серйозно помилився, коли втрутився у близькосхідні проблеми.

Під втручанням Трамп мав на увазі участь Сполучених Штатів у Іракській кампанії 2003 року. Всього американці, за словами нинішнього Президента, витратили близько семи трильйонів доларів США на Близькому Сході.

Втручання Вашингтону у ситуацію в тому регіоні Трамп оцінив більш негативно, ніж Громадянську війну, яка відбулася між Північчю та Півднем держави у 19 сторіччі. Громадянську війну, вважає Трамп, ще можна якось зрозуміти, але день походу на Близький Схід Президент вважає відверто «поганим» для Сполучених Штатів.

Раніше витрати США на Іракську, Афганську та Сирійську кампанії загалом оцінювались приблизну у півтора трильйона доларів. Деякі експерти називали більшу цифру — 5,6 трильйона.

Афганська кампанія для американських військових почалася у 2001 році, після серії масштабних терактів у США 11 вересня того ж року. Організатор масових терактів Усама бен Ладен, за даними розвідки, перебував у Афганістані, який був під владою руху «Талібан». Це стало casus belli для Сполучених Штатів.

Вторгнення в Ірак відбулося у 2003 році через звинувачення диктатора країни Саддама Хусейна у розробці зброї масової поразки.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*