У скільки обійдеться новий транш від МВФ для українців

фото: gursesintour.com

Як відомо, між Україною та МВФ було узгоджено отримання чергового траншу. Надання траншу, який витратять на погашення минулого боргу, стало можливим лише через ряд домовленостей щодо реформації української економіки за вимогами Міжнародного валютного фонду.

Найважливіша та принципова вимога, через яку надання траншу стало можливим – це збільшення цін на газ для українців до розміру середньоринкових. Так званий “повний імпортний паритет” передбачає збільшення цін на газ для населення з $ 175,7 (4942 грн) за тис. куб. м до $247 (6959 грн) за тис. куб. м – тобто, на 40%.

Подорожчання відбудеться у 2 етапи – на 25% цього року, та на 15% – наступного. Таке зростання тарифів вдарить по кишені українців – через зростання вартості блакитного палива, зростуть комунальні послуги, підвищаться ціни на товари та послуги, які включають до собівартості видатки на газ.

Окрім імпортного паритету, для надання траншу були висунуті й інші вимоги – зменшення витрат на соціальну сферу, боротьба із корупцією, пенсійна реформа, приватизація, тощо. Останні вимогу були висунуті ще для попередніх траншів, проте через їх недотримання строк їх виконання для України було подовжено.

Проте покращення від надходження нового траншу українці навряд чи відчують, а ось посилення тягаря комунальних послуг – більш імовірно. Залишається сподіватись, що зовсім скоро керівництво держави знайде спосіб подолання економічної кризи та зростання рівня життя українського населення до європейського.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*