В Україні змінилися правила оформлення ДТП

фото: season-mir.ru

«Інструкція», якою керується патрульна служба при складанні протоколів про адміністративні порушення, отримає пункти щодо спрощення складання схеми ДТП. Вважається, що зміни так само підсилюють правовий захист водіїв, але користуватися нововведеннями слід із розумом.

«На місці ДТП, за вимогою учасників, можна зробити фотографію схеми ДТП», –   йдеться у 3 пункті VIII розділу. Якщо такої технічної можливості у водія немає, отримати копію схеми і фото з місця аварії вони можуть, написавши заяву до поліції. Початкові документи в разі ДТП є основними для встановлення, хто правий, а хто винен. Бували випадки, коли поліцейські заважали водіям фотографувати схему ДТП, а після подачі заяви, вона могла відрізнятися від початкової, тобто відбувалася фальсифікація. Цим інструментом можна скористатися і в якості захисту для постраждалих, щоб не перетворитися з часом в винуватців.

Ще одна зміна – для запису факту про водія, який відмовляється підписувати протокол про порушення, більше не потрібні двоє свідків. Свідки самої пригоди також більше не обов’язкові.

Так само, якщо у справі про порушення правил дорожнього руху існують фото-, відеоматеріали, то їх в електронному вигляді будуть зберігати протягом місяця, замість трьох. Якщо протокол був оскаржений – протягом всього терміну оскарження.

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*