Ніцой: не зраджуйте українській мові

фото: Apostrophe.ua

Дитяча письменниця та педагог Лариса Ніцой звернулася до студентів українських ЗВО. Вона попросила їх не переходити на російську мову, якщо її використовує співрозмовник. У іншому випадку, сказала Ніцой, студент буде співучасником злочину.

Вона нагадала, що викладачі у вишах, які говорять російською, тією ж мовою читають лекції, оскільки їм це зручно. Але це, на її думку, перекладає відповідальність на самих студентів.

Письменниця підкреслила, що у випадку, коли зі студентом говорять не українською мовою, треба скаржитися на це та протестувати. Тому, хто відмовився відповідати російською, не повинно бути соромно, оскільки такий вчинок лише означає дотримання Закону.

Ніцой також зауважила, що мова викладання затверджена чинним законодавством, а ті викладачі, які це ігнорують, є злочинцями. У якості прикладу вона навела рішення Конституційного Суду від 1999 року, який розглядав справу о вживанні української.

Нагадаємо, що громадський активіст Ярослав Попович поскаржився, що коли він зателефонував на одну з кафедр НАУ, з ним спілкувалися лише російською мовою. Деякі викладачі, за словами Поповича, при обранні мови ведення лекцій проводять фіктивні голосування або взагалі не запитують студентів, якою мовою викладати навчальний матеріал.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*