Заборону використання російської мови розкритикували відразу два посли

фото: dpchas.com.ua

Рішення Львівської облради про заборону використання російськомовного культурного продукту викликало невдоволення у посла Канади в Україні та посла Великобританії. Вони зійшлися на думці, що дане рішення є дискримінаційним та абсурдним. Посли закликали львівських чиновників змінити свою позицію й не перешкоджати мовній різноманітності.

Посол Канади Роман Ващук зазначив, що поважає україномовний культурний продукт і сам є носієм української мови, однак заборона на використання російської мови є спробою дискримінувати частину населення. Мовна політика, на його думку, повинна бути збалансованою й не суперечити принципу різноманітності.

На слова Ващука відреагувала посол Великобританії Джудіт Гоф. Вона заявила, що повністю підтримує позицію канадського посла. На думку Гоф, рішення Львівської облради може негативно відбитися на іміджі області в цілому.

Нагадаємо, що відповідну «заборону» було прийнято Львівською облрадою 18 вересня. Самі депутати аргументували свою позицію тим, що заборона на використання російськомовного культурного продукту дозволить захистити український інформаційний простір, подолати наслідки тривалої русифікації, а також запобігти розпалюванню міжнаціональної ворожнечі.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*