Рада ратифікувала угоду з Францією про кредит на покупку гелікоптерів

фото: multiprokat.com

Верховною радою прийнято законопроект №0189 про ратифікацію угоди з Францією про офіційну підтримку в створенні єдиної системи авіаційної безпеки та захисту в Україні. «За» проголосували 227 депутатів.

Угода передбачає позику грошей на покупку гелікоптерів для рятувальників.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що сума угоди між Францією і Україною становить 555 млн євро. Ці кошти буде отримано через спеціальне запозичення під 4,25% річних від Державного казначейства Франції і консорціуму французьких банків. За словами міністра, нові машини допоможуть вирішити питання санітарної авіації, евакуації у горах, та застосовуватимуться під час пожеж і повеней.

Раніше вже повідомлялося, що Україна закупить у Франції нові гелікоптери для рятувальників. Зокрема, представники обох країн підписали заяву про такі наміри 23 березня. Зазначалося, що транспорт отримають рятівники, Нацполіція та Нацгвардія. Йдеться про три моделі: Н125 – для роботи в умовах високогір’я, Н145 – модель з високими показниками експлуатаційної готовності, особливо в умовах спекотного клімату, і Н225 – модель з високими показниками швидкості, дальності польоту і вантажопідйомності в категорії 11-тонних двомоторних машин.

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*