Конфлікт між Україною та Угорщиною загострюється

фото: Dailynewshungary.com

Міністр закордонних справ нашої країни Павло Клімкін в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів, що в уряді України не задоволені діями Угорщини щодо роздачі свого громадянства українцям, що проживають на Закарпатті. За словами Клімкіна, – «На сьогодні ця тема є для нас однією з найважливіших».

Крім того, очільник МЗС підкреслив, що в міністерстві вимагають в угорської сторони дати відповіді на ряд питань: наприклад, яким чином Угорщина здійснює фінансування і допомогу мешканцям Закарпаття і на якій підставі в регіоні видається угорське громадянство? В цілому, міністр закордонних справ стурбований тим, що відбувається і вважає дії Угорщини незаконними.

У той же час в прес-службі Міністерства закордонних справ і торгівлі Угорщини вважають, що реакція української влади на видачу угорських паспортів жителям Закарпаття, а також намір української сторони вислати з країни консула Угорщини в Берегові, є недружнім і ризикованим кроком. В Уряді Угорщини запевняють, що в разі висилки консула, Угорщина вживе заходів щодо української держави. Зокрема, будуть здійснені всі можливі дії з уповільнення процесу євроінтеграції України.

Крім того, угорська влада наголосила, що подвійне громадянство є звичайною практикою в Євросоюзі. Якщо ж Україна хоче вступити в ЄС, то, як мінімум, вона повинна рахуватися з цим Законом.

Виникає резонне питання: а кому заважає подвійне громадянство? Чому, з одного боку проголошуючи прагнення в ЄС, наша влада заважає частині громадян України їздити туди за спрощеною схемою, і забороняє бути громадянами Євросоюзу не в майбутньому, а в сьогоденні? Адже українські угорці не відмовляються від свого українського громадянства. А подібні заборони можуть призвести лише до одного – до виходу угорців з українського громадянства та зростання сепаратистських настроїв на Закарпатті. І чому деякі депутати, міністри та члени їх сімей відкрито заявляють про наявність у них одного-двох іноземних громадянств і в їх відношенні не порушуються процедури, передбачені законодавством?

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*