Українсько-угорський конфлікт набирає нових обертів

фото: тeadaily.com

Ще минулого тижня конфліктна ситуація, що виникла між Україною та Угорщиною, набрала нових обертів. Причиною цього стало опубліковане відео, на якому жителі Закарпаття присягають на вірність Угорщині в ході отримання паспортів країни.

Голова українського Міністерства закордонних справ Клімкін майже миттєво відреагував на ситуацію. Він підкреслив, що консула Угорщини, який знаходиться на території Закарпатської області необхідно відправити на батьківщину, в той час, як в самому регіоні повинно бути більше українських представників. Клімкін підкреслив, що зробить все, щоб реалізувати задумане. Він також додав, що ситуація в регіоні є складною, а дії Будапешта в даних умовах є знущанням. Міністр навів приклад Берегова, в якому школярі не знають державної мови, а все населення давно живе відповідно до європейського, але ніяк не українського законодавства. Одночасно з цим, він зізнався, що на даний момент в державі немає ніякої чіткої стратегії щодо надання підтримки українським громадянам, які мають угорське походження.

У свою чергу голова угорського Міністерства закордонних справ Петер Сійярто не бачить нічого поганого у подвійному громадянстві, оскільки це нормальна практика в Євросоюзі. А те, що українська влада виступає проти таких дій, лише в черговий раз підкреслює її несерйозне ставлення до інтеграції в ЄС та Північноатлантичний Альянс.

Зазначимо, що генерал української Служби безпеки Василь Вовк в даній ситуації проводить паралелі з Кримом. Він нагадав, що з кожним роком чисельність російських громадян на півострові зросла до двадцяти відсотків, що згодом позначилося на нацбезпеці держави. Він підкреслив, що в Закарпатському регіоні зараз близько десяти відсотків угорців, однак, як тільки їх чисельність досягне двадцяти відсотків, цілісність території може опинитися під загрозою.

Політолог Андрій Єрмолаєв вважає, що зараз в угорських громадах проглядається зростання сепаратистських настроїв, при цьому, це знаходить своє вираження не тільки у вимогах культурної автономії.

Україна реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*