Мей вважає, що переговори з ЄС щодо брекзиту зайшли в глухий кут

markt.mainpost.de

Голова уряду Великобританії Тереза Мей виступила із заявою, що переговори Британії та Євросоюзу щодо брекзиту зайшли в глухий кут. Вона підкреслила, що та позиція, яку демонстрували лідери Євросоюзу на неформальному саміті лідерів держав у Австрії, є неприйнятною для Британії. Вона підкреслила, що вважає неприйнятним відкидати пропозиції однієї зі сторін переговорного процесу, при цьому, не надавши жодних пояснень та альтернативних пропозицій.

Прем’єр підкреслила, що керівник Євроради Дональд Туск не пояснив, яким чином дії британської влади підриватимуть європейський ринок. Окрім того, що він не дав жодних пояснень, він й не запропонував ніякої альтернативи. Саме це, на думку Мей, є глухим кутом у переговорному процесі. Вона також звернула увагу, що розраховує на те, що Євросоюз буде поважати Великобританію у ході переговорів, оскільки це є ключовим компонентом для досягнення гарних відносин у кінці процесу.

Відзначимо, що трохи раніше голова британського Міністерства транспорту Кріс Грейлінг виступив із заявою, що Британія вийде з ЄС навіть й без угоди, якщо в блоці не змінять свого ставлення до проблеми кордонів Ірландії, а також до питання торгівлі. Одночасно з цим, керівник ЄК Жан-Клод Юнкер підкреслив, що у ЄС готові до того, що Британія може покинути блок без відповідної угоди.

Зазначимо, що до цього Дональд Туск повідомляв, що питання брекзиту знаходиться вже на кінцевому етапі. Крім цього, Євросоюз бачить й низку позитивних моментів у планах Британії щодо брекзиту, однак наполягає, що деякі питання необхідно переглянути.

Підкреслимо, що в ході неформальної зустрічі лідерів держав федеральний Канцлер ФРН Ангела Меркель виразила зневагу до голови британського уряду Терези Мей. Коли Канцлер прибула на місце зустрічі, Мей вийшла вперед, аби привітатися з Меркель, проте вона не звернула не неї уваги та привітала інших лідерів держав, при цьому, повернувшись спиною до британського прем’єра.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*