Великі витрати не свідчать про великі доходи

фото: karelinform.ru

Україна опинилася у десятці країн, громадяни яких витрачають на продукти більше всіх. Згідно з підрахунками аналітиків з США, українці в 2016 році витратили на харчування 38% своїх доходів.

Якщо скласти витрати на харчування, цигарки та алкоголь, наша країна входить в ТОП-5 країн світу з найвищими витратами. Українці витратили в 2016 року 38% від усіх доходів на продукти і 8,1% – на алкоголь і сигарети. Тобто загальні витрати на ці дві групи склали 46,1%.

Показник у 38% досить високий, особливо, якщо порівнювати із рейтингами сусідніх країн. Так, наприклад, у Білорусі на продукти витрачають 36,2%, Росії – 29,9%, Угорщині – 18,3%, Польщі – 16,5%, Німеччині – 10,6%, США – 6,3%. Звичайно, у списку є країни, які опинилися вище. У Нігерії на їжу витрачають 58,9%, Кенії – 52,2%, Камеруні – 45,5%. Тенденція така, що країни, жителі яких витрачають майже половину доходів на їжу, не можуть похизуватися стабільною економікою та добробутом.

Такі високі позиції у рейтингу України обумовлені низьким рівнем доходів населення. Вся справа в кореляції малих зарплат та високих цін на продукти.

Ціни на продукти, у порівнянні з Європейськими, не є великими. Але, якщо перевести нашу купівельну спроможність разом із  цінами, то вона в України є набагато нижчою. Тому, коли ми хочемо купити аналогічний набір продуктів, який хоче купити поляк чи американець, ми заплатимо більше відносно нашого доходу.

В загалі-то, більшість експертів впевнені, що в дійсності на харчування українці витрачають до 70% відсотків через невисокий рівень доходів.

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*