Філарет заявив про розподіл майна після надання автокефалії УПЦ КП

фото: cont.ws

У своєму інтерв’ю інформвиданню «Голос Америки» Філарет повідомив про майбутній розділі майна, яке зараз використовують російські церковнослужителі, які є «шпигунами Росії в рясах». Він звернув увагу на той факт, що все церковне майно є держвласністю, тому саме держава надає у використання різні церковні будівлі.

Після того як УПЦ КП отримає автокефалію, російські церковнослужителі повинні бути вигнані, а питання поділу майна має розглядатися лише представниками релігійних громад та державою.

Філарет наголошує, що якщо релігійна громада переходить в утворену об’єднану церкву, то все майно, яке в неї є, переходить разом з нею. Якщо ж громада не приєднується до української церкви, то вона та все її майно залишається в російській церкві. Якщо говорити, про ту держвласності, в яку входять й церковні будівлі, то саме держава повинна розподілити кому вона дістанеться.

Крім цього, Філарет впевнений, що після того як українській церкві нададуть автокефалію, чисельність парафіян української православної церкви московського патріархату істотно скоротиться, що в свою чергу зменшить вплив російських церковнослужителів на державу.

Україна реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*