Україна не планує відмовлятися від російської гречки

фото: m.newsru.com

Надходження великої кількості дешевої гречки з Росії в Україну викликало невдоволення як серед українських аграріїв, так і серед багатьох користувачів соцмереж. Українці звинувачують уряд в «лицемірстві», оскільки з одного боку Росію називають агресором, а з іншого – відкривають для неї український ринок.

Ситуацію, що склалася, незабаром прокоментував заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк. Він зазначив, що гречку з Росії пропускають в Україну, оскільки ціни на вітчизняну крупу можуть зрости.

За словами Мартинюка, гречка в великих обсягах вирощується в Алтаї, після чого її відправляють на переробний завод, розташований в Казахстані. У підсумку ціна на гречку встановлюється низька, що дозволяє закуповувати її у великій кількості та продавати в магазинах значно дешевше, ніж вітчизняну крупу.

Мартинюк зазначив, що, попри скорочення посівів гречки, дефіциту крупи в Україні не зафіксовано. Найчастіше на полицях магазинів можна побачити залишки торішнього врожаю гречки. За прогнозами експертів у 2019 році посіви гречки скоротяться вдвічі.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*