Патріарх УПЦ КП: чисельність Московського Патріархату скоротитися як мінімум удвічі

фото: Oryoberta.blogspot.com

Київський Патріарх Філарет у своєму інтерв’ю інформвиданню «Голос Америки» розповів про впевненість у тому, що УПЦ КП таки нададуть автокефалію, оскільки українська держава є канонічною територією саме Константинополя, а не Росії.

Він повідомив, що бажання організувати на території держави єдину помісну церкву висловили сорок один архієрей УПЦ КП, а також дванадцять членів Автокефальної Церкви. Крім цього, подібну ініціативу підтримали й низка архієреїв, які відносяться до Російської Церкви. Правда тільки кілька з них говорять відкрито, інші ж не відкривають своїх імен, оскільки бояться різкої критики від Російської Православної Церкви, тому що саме Росія вживає всі можливі спроби, щоб не дозволити УПЦ отримати Томос про автокефалію.

Необхідно відзначити, що раніше Філарет виступив із заявою про те, що після того, як УПЦ нададуть автокефалію, чисельність Московського Патріархату скоротитися як мінімум удвічі. Після того, як це трапиться, у нього не залишиться можливості боротися за першість серед православних церков. Він упевнений, що саме це й мотивує Москву всіляко протистояти наданню автокефалії УПЦ. Крім цього, Філарет додав, що релігійна ворожнеча виступає в якості приводу для російського Президента, щоб втручатися у внутрішні справи України. Він також додав, що якщо хтось не хоче приєднатися до Київського Патріархату, то нехай залишається в Російській Церкві.

Україна реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*