Надання УПЦ КП автокефалії спричинить розкол, – Німеччина

фото: rada5.com

Німецьке видання “Süddeutsche Zeitung” інформує, що дії Константинопольського Патріарха спричинять один з найбільших церковних розколів.

Інформвидання «ИноТВ» цитуючи німецьку пресу, повідомляє, що той факт, що Патріарх Варфоломій готовий надати Томос про автокефалію української Церкви, серйозно сколихнув весь православний світ.

Німецький кореспондент Юліан Ханс пише те, що в ході проведення зборів Синоду, які пройшли ще минулого тижня, церковнослужителі РПЦ підняли питання про вторгнення на їх територію. Журналіст упевнений, що рішення відправити в Україну своїх посланників, Константинопольський Патріарх прийняв внаслідок наполегливості української сторони. Крім цього, у статті йдеться про те, що надання автокефалії Київського Патріархату буде вигідним для чинного голови держави Порошенко напередодні Президентських перегонів в державі.

Крім цього, свою точку зору висловила й німецький теолог Регіна Ельснер. Вона вважає, що жертвами подібного протиборства, насамперед, є українські віряне. Вона зазначила, що в РПЦ та УПЦ проводять однакові обряди, шанують одних й тих же Святих, але при цьому, існує думка, що вони належать до різних православних спільнот.

Водночас, у пресі зазначають, що якщо Константинопольський Патріархат надасть українській Церкві автокефалію, то від цього в першу чергу постраждає РПЦ. Так, Московський Патріархат залишиться без значної частини своїх вірян, що спричинить скорочення доходів, а надалі й майна Церкви.

Україна реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*