Єврокомісія введе жорсткі санкції проти Польщі

фото: Publika.md

Введення в Польщі нових Законів, що регулюють судову гілку влади, викликало хвилю критики з боку Євросоюзу. Зокрема, політику польського уряду назвали антидемократичною, бо вона порушує принципи, за якими функціонують суди в країнах ЄС. Єврокомісія подала відповідний позов до вищого суду ЄС, з вимогою ввести мораторій на дію даного Закону до тих пір, поки польський уряд не скоректує його відповідно до вимог Євросоюзу.

Головний аргумент, який висуває Єврокомісія, полягає в тому, що новий Закон порушує незалежність судової системи в Польщі. В одному з пунктів зазначено, що відтепер в Польщі судді виходитимуть на пенсію не в 70 років, а в 65. У зв’язку з цим 27 суддів, які нині працюють, повинні піти у відставку. Крім того, згідно з новим Законом голова Мін’юсту може призначати суддів або знімати їх з посади. У Єврокомісії заявили, що призначення суддів політиками є грубим порушенням й вимагає термінового коригування.

Польща тимчасово виключена з Європейської мережі рад суддів. Крім того, якщо найближчим часом уряд не внесе зміни в Закон, то Єврокомісія введе жорсткі санкції.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*