Скільки коштує нині борщовий набір в Україні

фото: uatut.com

Українські працівники сільського господарства вже збирають урожай овочів і зернових, але, наперекір цьому, ціни на ринках підвищилися наполовину.

Через величезний дефіцит цибулі ціни на нього піднялися до рекордних позначок-7,50 гривень у закупівлі та від 8 до 10 гривень за кілограм на ринках. Морква і буряк вже побили рекорд за вартістю за останнє десятиліття.

Зазвичай в момент збору врожаю ціни навпаки знижуються, але в цьому році всі плани порушила погода. З-за постійних дощів фермери не можуть повноцінно зібрати урожай і закласти в сховища, тому і ціни виросли як гриби після дощу. Експерти вважають, що після того, як урожай буде зібраний, ціни стабілізуються, але ненадовго. Вже на початку наступного року вони знову будуть підвищуватися, особливо на ті ж моркву, буряк та цибулю, через те, що попит народжує пропозицію, а запропонувати, фактично, нічого з-за поганого врожаю.

З м’ясом на ринках справи йдуть не краще. Свинина і яловичина з початку року в три рази піднялася в ціні, і їх середня вартість становить близько 130 гривень за кілограм. Ситуацію рятує тільки експорт, в тому числі й улюбленого українського продукту – сала. Тваринники впевнені, що до кінця поточного року м’ясо ще виросте в ціні через дорогий корм для тварин.

Також очікується, що подорожчає і хліб, правда тільки на 10%, але в загальній картині підвищення цін це буде відчутно для гаманця звичайного українця.

Радує поки що тільки український мед, який продають по 40 гривень за кілограм. Правда влітку він коштував 28 гривень, але коли його ціна підвищилася, різко впав попит на продукт, тому пасічники обіцяють, що в найближчому майбутньому мед дорожчати не буде.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!
Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*