Співпраця Росії та КНР може відбитися на Україні

фото: timenews.in.ua

КНР спільно з Російською Федерацією можуть почати протистояти обмежувальним заходам, які прийняли Сполучені Штати. Водночас, американський уряд в умовах торговельної війни прийняв рішення про підвищення податків на імпортні товари з Китаю, що спричинило занепокоєння китайських громадян. Впоратися з усіма наслідками від обмежувальних заходів, дві країни спробують за допомогою об’єднання зусиль. При цьому, Російська Федерація вже давно зіткнулася з санкціями, що дозволило їй накопичити достатньо досвіду для протистояння їм. Крім цього, обидві країни вже тривалий час ведуть тісну співпрацю у сфері бізнесу.

Інформвидання «Вести» інформує про те, які наслідки для українців принесе об’єднання цих країн і як саме в Китаї будуть використовувати досвід Росії у протистоянні санкцій. Експерт в області міжнародних відносин Антон Кучухідзе вважає, що через зближення з Росією проти КНР можуть ввести додаткові санкції. Однак, водночас, на найближчих переговорах Китай може використовувати співпрацю з Росією, щоб забезпечити собі найвигідніші умови, оскільки міжнародне товариство насторожує подібний союз.

Крім цього політичний експерт Андрій Мішин підкреслює, що Росія є тільки інструментом Китаю в конкуренції зі Сполученими Штатами. Він упевнений, що китайська доктрина не прописує зближення з Росією найближчим часом. Зближення з РФ для Китаю є звичайним інструментом у конкуренції зі Штатами. Водночас, він вважає, що подібна конкуренція відіб’ється й на Україні. Так, на його думку, Штати можуть вимагати від української влади припинити співпрацю з КНР. Однак у Китаї співпрацюватимуть з тим, з ким вигідно. Таким чином, КНР буде вести переговори з українською стороною безпосередньо, а не через призму відносин РФ.

Антон Кучухидзе підкреслив, що попри співпраці з Росією, в Китаї все ж не перестануть підтримувати неподільність й цілісність території України. Крім цього, китайські фірми можуть почати заводити бізнес в країні за допомогою необхідних “прокладок”.

Відзначимо, що в Штатах вже обговорювалося питання потенційного альянсу Россі та КНР. Так, Хел Брендс впевнений, що країни будуть кооперуватися на основі ідеологічних та геополітичних інтересів.

Україна реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ваш інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*