Танкісти 14 ОМБр прийняли участь у «Strong Europe Tank Challenge 2018»

фото: rerive.com

7 червня у Графенвері на навчальному полігоні командування підготовки 7-ї Армії США в Європі завершився четвертий день міжнародних змагань «Strong Europe Tank Challenge 2018». Для команди з України він склався дуже насиченим. Танковий взвод 14 ОМБр змагався в чотирьох дисциплінах: виклик вогню артилерії, швидкісне водіння, медична евакуація та захист від хімічної атаки.

У першій вправі екіпаж, користуючись наявним обладнанням, повинен був швидко передати точні координати цілі. Правки можна було вносити після першого пострілу по цілі, яких було дві.

Наступна вправа була найбільш динамічна – швидкісне водіння. Половину дистанції танк просувається із закритими засобами візуального огляду, спочатку – заднім ходом, після чого розвертався і продовжував рух. Механік-водій в цей час отримує команди для руху від командира танка. В кінці першого відрізка, рухаючись кормою вперед, необхідно було припарковати бойову машину в спеціальну «кишеню», межі якої відзначаються червоними конусами. При зворотному русі механік-водій отримує можливість користуватися «триплексами». Так, танк, пересуваючись зі швидкістю близько 40 км/год, повинен переїхати автомобіль. Перед фінішом танкістів очікувала остання перешкода – стіна з дерев’яних балок, перед якою потрібно зупинитися не більше, ніж за метр. Ускладнює це димова завіса. Час, що знадобилося взводу танкістів на виконання вправи – трохи менше 25 хвилин.

Після того команда приступає до наступної ділянки, де проводиться медична евакуація. Колона потрапляє на умовну міну, внаслідок ураження якої танк втрачає можливість пересуватися, а один з членів екіпажу отримує травму ноги. Спочатку екіпаж надає товаришеві першу медичну допомогу, після чого викликає гелікоптер та здійснює доставку пораненого до шпиталю. Одночасно при цьому інші військовослужбовці здійснюють ремонт бойової машини. Час, який знадобився на вправу – 15 хвилин. Цей показник вважається досить високим.

Вправа «хімічний захист» передбачає наявність умовного ворога, який веде вогонь снарядами з отруйною речовиною. При цьому, вважається, що один танк був підбитий, а його евакуація відбувається в засобах індивідуального захисти. Головний критерій оцінки вправи – витрачений час.
Слід зазначити, що всі ділянки випробування перебували на серйозної дистанції один від одного і лише марш між ними становив майже 100 км.

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*