Український флот отримає від США два патрульних катери

фото: Dvidshub.net

Новина про те, що незабаром США безкоштовно передадуть ВМС України два патрульних катери, облетіла всі ЗМІ – як українські, так і зарубіжні. Америка дійсно передає безкоштовно два патрульних катери, але навчання команди, а також витрати на розконсервацію, встановлення нового обладнання та доставку катерів, обійдеться Україні приблизно в 10 000 000 доларів. В цю суму входить також проживання і харчування українських моряків, а також навчання українських військових американськими інструкторами.

Очікується, що передача катерів Drummond і Cushing відбудеться в ході урочистої церемонії, яка відбудеться у місті Балтимор, Меріленд 27 вересня о 12.45. На церемонії передачі очікується присутність українського Президента Петра Порошенка, з американської сторони в церемонії братиме участь віце-адмірал берегової охорони Майкл Макаллістер.

Після отримання катерів класу “Rhode island”, вони будуть забезпечувати національну безпеку України в Азовському морі, в якому останнім часом відзначається напружена обстановка.

Відзначимо, що передача військово-морських суден обговорювалася ще в 2014 році. І ось, через чотири роки довгоочікувану допомогу буде надано. Не секрет, що Україна гостро потребує подібних катерів, які можуть нести охорону і бути максимально маневреними як на близький, так і на дальній відстані в прибережних водах Азовського моря. Раніше аналогічні катери були передані Грузії та Коста-Ріці.

Технічні характеристики: екіпаж 16 осіб, озброєний катер скорострільною гарматою 25-мм, і 2-ма кулеметами. Швидкість – до 30-ти вузлів. Водотоннажність 168 тонн, довжина 34 метри, ширина 6,4 м. кораблі побудовані і спущені на воду в 1988 році.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*