Глава Івано-Франківська: ми на порозі катастрофи

фото: Inforesist.org

За останні місяці ситуація із заборгованістю по зарплаті перед працівниками бюджетної галузі – лише погіршується. Гірше за все ситуація складається у сфері освіти та медицини. Лише в Івано-Франківську станом на 1 вересня заборгованість перед працівниками бюджетної галузі склала 26,5 млн грн.

Про критичність ситуації наголосив на засіданні Асоціації міст України у Тернополі голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він закликав Уряд негайно виправити ситуацію із фінансуванням, підкреслюючи, що у рамках децентралізації українські міста і так взяли на себе значну частину бюджетних витрат. Коштом місцевого бюджету зараз фінансується професійно-технічна освіта, комунальні послуги в бюджетних установах; зарплата технічного персоналу освітніх закладів, проїзд для пільговиків у міському транспорті, та інші витрати. Так, в Івано-Франківську сума фінансування місцевим коштом сягає 250 млн грн. Тому фінансувати ще й освітні та медичні заклади місцевий бюджет не в змозі.

При цьому, в державному бюджеті гроші на виплату заборгованості по зарплаті відсутні. Щоб розрахуватись із медпрацівниками та освітянами, держбюджет потребує щонайменше 50 млн грн – проте, наявні лише 6 млн. Тому з кожним місяцем заборгованість лише зростає.

Наразі зарплата вчителя вищої категорії складає 5 тис. грн (при 18-годинному навантаженні). Зарплата молодих працівників освітньої галузі – 3400 грн. Це – приблизно у 19 разів менше за зарплату вчителів в Польщі, у 67 разів – за Люксембург, вдвічі – за зарплату вчителів з Молдови. Проте навіть цих грошей вчителі не бачать.

Кажуть, рятує лише власне господарство, яке якось годує – яблука, картопля, виноград. Багато хто лишає освітню та медичну галузь, щоб прогодувати родину. Експерти бідкаються – якщо подібна тенденція збережеться, то в українських селах просто не залишиться охочих вчити та лікувати.

Яке саме майбутнє чекає українську освіту та медицину, якщо вчителі й медпрацівники не отримують за таку важливу для країни працю грошей?

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*