В Україні введуть новий спосіб розгляду дозвільних документів на будівництво

фото: Dumskaya.net

Черговим кроком України, який, на думку голови ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція) наблизить країну до європейських стандартів, стане введення онлайн-платформи, де будуть розглядатися дозвільні документи на проведення будівельних робіт. Вся інформація на сайті перебуватиме у відкритому доступі. Запустити дану платформу планують наприкінці жовтня поточного року.

За словами голови ДАБІ, поява можливості відстежувати процес розгляду дозвільної документації зробить цю процедуру більш прозорою. По-перше, самі забудовники зможуть простежити за тим, на якій стадії знаходяться їх документи і які рішення прийняла інспекція. По-друге, жителі отримають доступ до інформації з приводу того, які будівельні роботи плануються в тій місцевості, де вони проживають. На думку голови ДАБІ, існування «прозорої системи» дозволить мінімізувати кількість незаконних забудов і як наслідок, знизить невдоволення з боку громадян.

На сайті можна буде отримати інформацію про всі «схвалені» та «несхваленні» заявки. За словами голови ДАБІ, це дозволить зробити механізм розгляду дозвільних документів максимально зрозумілим не тільки для забудовників, але й для всього населення. Він також висловив надію, що місцеві органи, які також дають низку дозволів на будівництво, незабаром приєднуватися до нової системи.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»
Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*