“Укрпошта”: дозволено три посилки на місяць

фото: Ua.utro.news

Компанія-оператор поштового зв’язку України заявляє про можливе припинення доставки міжнародної кореспонденції в країну. Всьому виною недосконалий Закон “про три посилки” – він обмежить безподаткові транзакції товарів громадянам з-за кордону трьома відправленнями на місяць.

Як вважає керівник «Укрпошти» Ігор Смілянський, Закон порушує всі норми, так як ніхто не подумав про те, у скільки обійдеться Україні реалізація даної ініціативи, який проміжок часу займе її впровадження, враховуючи великий тендер на систему artificial intelligence.

Смілянський заявив, що імпорт зупиниться, якщо влада не скасує Закон. Але при цьому вина буде лежати не на «Укрпоште», а на працівниках митниці, які не хочуть бути відповідальними за облік посилок.

Робота з IMEI-кодами або реформування схеми оподаткування підприємств, на думку Смілянського – це альтернативні методи боротьби з незаконним імпортом товарів в нашу країну. До того ж, гендиректор обурений тим, що витрати митниці на наступний, 2019 рік, не збільшені, а Закон все одно набув чинності.

Крім того, для реалізації цього Закону не вирішено безліч питань: як визначити четверту посилку і як захистити законність розпакування та оцінки товару. Керівник «Укрпошти» привів у приклад іноземні Закони, зазначивши, що Євросоюзі існує обмеження на вартість імпортованих посилок, але не на їх кількість. У країнах ЄС затвердили ліміт – 22 євро на одну посилку. Але хіба можливо встановлювати однакові умови імпорту для ринку в 500 мільйонів людей в Європі і 40 мільйонів в Україні?

І все ж, глава “Укрпошти” сподівається на розсудливість українського уряду, а саме-на перенесення термінів реалізації та удосконалення «Закону про три посилки”.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*