Ми мінуємо – ми розмінуємо, – ВМФ України

фото: 24smi.org

До кінця цього року ЗСУ закінчує будівництво нової військово-морської бази в Запоріжжі.

Мета майбутньої бази – безпечне судноплавство по Азовському морському дзеркалу і захист українських портів. Спеціалізуватися вона буде на усуненні мінної небезпеки в морських просторах.

Для цих цілей в українського ЗСУ є в запасі два прибережних бронекатери. Завдяки їхньому оснащенню, а саме наявності «сканера бічного огляду», можна не боячись проводити регулярні протимінні заходи. Адже неодноразово міни різних воєнних часів доставляли клопоти українським прикордонним суднам.

Нагадаємо, що два місяці тому, в кінці липня, віце-адмірал Сергій Гайдук пропонував захистити Україну від російського десанту. Для запобігання потенційної висадки було запропоновано встановити міни на Азовському кордоні, зробити «вибухівна огорожа».

Українським судам адмірал запропонував пропливати караванами, по військових фарватерах. Проводити навчання на узбережжі Азовського моря була також його ідея, що б вміти протистояти окупантам і можливому десанту.

Минулого місяця заступник міністра України Георгій Лою заявив, що Київ може протидіяти російському військовому флоту в Азовському морі «тільки дулею».

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*