Сенцов – кандидат відразу на кілька премій

фото: Ru.tsn.ua

В Європарламенті відбулося засідання, в ході якого були оголошені кандидатури, які претендують на премію імені Андрія Сахарова. Одним з претендентів виявився український режисер Олег Сенцов, який був засуджений в Російській Федерації до двадцяти років тюремного ув’язнення. Зазначимо, що українець внесений до переліку номінантів «За свободу думки».

Зазначимо, що в цьому році члени Європарламенту прийняли рішення висунути вісім кандидатур та НУО, які протягом усього життя захищають непорушність демократичних та правових принципів. Фіналісти премії будуть визначені на засіданні ЄП, яке відбудеться вже на початку наступного місяця, а сам переможець буде визначений уже двадцять п’ятого жовтня. Відзначимо, що ім’я переможця назве лідер фракції Європарламенту, а церемонія вручення премії пройде в Страсбурзі в грудні в ході проведення пленарного засідання ЄП.

Необхідно відзначити, що водночас, у ВРУ підтримали ініціативу висунути режисера в кандидати на Нобелівську премію. Про це розповів спікер Ради Парубій на своїй сторінці в соціальній мережі «Твіттер». Він оприлюднив запис, в якому йдеться про те, що спікер прийняв постанову про звернення ВРУ до Нобелівського комітету з висунення Сенцова в претенденти на премію. Парубій додав, що він не втрачає надії на звільнення режисера з російського полону.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*