В ООН зафіксували низку злочинів проти українських адвокатів

фото: Hyser.com.ua

Уповноважений з прав людини при організації Об’єднаних Націй надав звіт, в якому торкнувся інцидентів зі зневагою правами адвокатів на території України.

Комісар зазначив, що інформація про порушення збиралася за допомогою бесіди з жертвами, адвокатами, родичами, громадськими організаціями, представниками Уряду. В УВКПЛ підкреслили, що зафіксували кілька випадків атак на адвокатів, які організували члени вкрай правої групи «С14». Правоохоронні органи намагалися не втручатися в конфлікти та проводили неефективне розслідування справ. У звіті зафіксовано випадок, коли після бійки адвокату та його родичам погрожували в соціальних мережах.

В УВКПЛ зазначили, що часто трапляються випадки, коли адвоката призначають, щоб “легітимізувати” судове засідання. У таких випадках сторона захисту часто недобросовісно виконує свою роботу.

В ООН дали рекомендацію для ГПУ, щоб вона контролювала правоохоронні органи, терміни й ефективність розслідування, а також притягнення до відповідальності членів правих організацій та інших осіб, які вчинили злочин стосовно адвокатів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!
Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*