Чисельність українських студентів у Польщі стрімко зростає

фото: univerpl.com.ua

Інформвидання “УНН”, посилаючись на “Польське радіо”, інформує, що за даними польського Інституту суспільних справ відомо, що лише за останні три роки чисельність українських громадян, які навчаються у польських освітніх закладах зросла до тридцяти п’яти з половиною тисяч. Відзначимо, що до цього чисельність українців, які отримували польську освіту не перевищувала десяти тисяч.

Згідно з даними соціологічного опитування, українці зупиняються у виборі країни для навчання саме на Польщі, виходячи з низки причин. По-перше, для проживання в даній країні потрібно не так багато грошей у порівнянні з низкою інших держав, а також є перспективи вчитися безкоштовно або з істотними пільгами. По-друге, вступити в польські навчальні заклади значно простіше, ніж в інших країнах, також саме після отримання польської освіти є реальна можливість знайти роботу за фахом в країні. І нарешті, українці дуже високо оцінюють якість польської освіти.

Водночас, в Інституті суспільних справ підкреслюють, що українські громадяни дійсно можуть потрапити на навчання за допомогою низки пільг, проте найчастіше, вони все ж стикаються з низкою труднощів. Однак, в основному, студентів з України забезпечують батьки. Статистичні дані свідчать, що кількість стипендій, які отримують саме українські громадяни сягає майже двох тисяч. Згідно з опитуванням, лише дев’ять відсотків українців, які навчаються у Польщі мають намір повернутися в Україну, ще двадцять вісім відсотків планують переїхати в іншу європейську державу, а двадцять шість відсотків українців поки що не мають уявлення про те, куди вони поїдуть.

Відзначимо, що студенти, які планують залишитися в Польщі пояснюють це тим, що в цій країні висока зарплата, хороші умови для життя, а також високі шанси працювати за фахом.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*