А-95 йде на зліт

фото: M.fishki.net

“Консалтингова група А-95” повідомила про прийдешнє підвищення цін на паливо. На деяких АЗС вже можна спостерігати, як бензин марки А-95 досяг позначки 34 гривні за літр.

Головна причина такої вартості палива – подорожчання нафти. Цього тижня один барель північноморського чорного золота марки Brent коштував більше 82$. Нафтотрейдери попереджають, що через санкції США, які були спрямовані проти Ірану, ОПЕК збирається заповнити втрати. Тому вперше за чотири роки вартість нафти підскочить до 100$.

Експерти налаштовані скептично. При такій цінності чорного золота, ціна палива А-95 може перевищити позначку 38 гривень. А значить, без накрутки АЗС, вартість збільшиться на 6-7 гривень.

Майже все паливо України прив’язане до європейських котирувань, тому що його закупівля відбувається за валютними контрактами. А це означає, що бензин в Європі та Україні коштуватиме майже однаково. Єдина відмінність – акцизу на паливо в Україні коштує дешевше, тому наші компанії виручають більше грошей.

Ще один не маловажний факт – курс долара. Поки немає ніяких передумов, які говорять про зміцнення гривні, тому вартість бензину буде підвищуватися пропорційно курсу долара.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!
Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*