В Україні ще не всі регіони готові до опалювального сезону

фото: Vesti-ukr.com

Традиційно опалювальний сезон в Україні стартує з 15 жовтня, але водночас до компетенції місцевої влади входить рішення про початок опалювального сезону виходячи з температури повітря в кожній з областей. Відзначимо, що опалення можуть включити, якщо температурні показники опустяться до 8 градусів.

У Кабміні зазначили, що майже всі об’єкти житлового сектора вже готові до опалювального сезону, та ж ситуація стосується й соціальних об’єктів. Вже наступного тижня Міністерство комунального будівництва та ЖКГ організовує нараду, на якій піднімуть питання готовності кожного регіону до опалювального сезону. Виходячи з підсумків зборів, й буде підніматися питання про дату подачі тепла в будинки українців.

Але на ділі наголошується, що низка українських регіонів, в тому числі й столиця, не повністю готов до опалювального сезону. На сьогодні «Київенерго» все ще залишається не підключеним до газу, в наслідок чого, просто не може генерувати тепло.

Водночас, у “Нафтогаз” зазначають, що запасів газу в сховищах цілком достатньо для опалювального сезону. Один з експертів у галузі енергетики Валентин Землянський вважає, що газу може не вистачити, оскільки цього року газу закупили менше, ніж минулого.

Нині особливо гостро стоїть питання про ціни на газ. Уряд країни продовжує активні переговорний процес з МВФ з метою отримати ще один грошовий переказ, сума якого досягне двох мільярдів доларів, якщо ж грошей не буде, то, на думку прем’єра, країна зіткнеться з дефолтом. Проте одним з основних умов для наступного траншу є підвищення газових тарифів для населення до рівня тарифів для виробництв. У вересні до Києва приїжджала делегація з МВФ, проте ніяких офіційних заяв про тарифи так й не прозвучало. Водночас, існує безліч прогнозів, відповідно до яких, цінова політика все ж зміниться. Так, в НБУ вважають, що ціни на газ зростуть на 25%. Крім цього, в Міністерстві енергетики заявляють, що українська влада вже домовилася з МВФ про підвищення цін, в той час як у Міністерстві соціальної політики припускають, що з початку наступного місяця ціни на газ не зміняться.

Одночасно з цим, в країні стрімко зменшується чисельність громадян, яким виділяють субсидії. Голова Мінсоцполітики Рева заявив, що уряд не ставить перед собою завдання скоротити чисельність громадян, які отримують субсидії, проте ціни на ЖКГ істотно вплинуть на розмір виплат.

Україна реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*