“Укренерго” підриває роботу енергосистеми країни

фото: Usatoday.com

В СБУ надійшли дані про те, що керівництво “Укренерго” підриває роботу енергосистеми країни. На думку Василя Грицака, саме керівні особи неякісно роблять свою роботу. А якщо бути точніше, СБУ бачить загрозу для країни у збільшенні кількості підключень відновлюваної енергетики до загальної енергосистеми.

Тому, глава СБУ вирішив написати лист-звернення Володимиру Гройсману.

У листі повідомляється про те, що була помічена тенденція збільшення підключень “зеленої енергії”. За 2018 рік відновлювана енергетика дала понад 2800 МВт загальної потужності. Найбільше виданих погоджень технічних умов було в південних областях і на “Бурштинській ТЕС”. СБУ вважає, що стан розподілу потоків електроенергії не було враховано, так само як і стійкість генераторів, і реальні потреби реконструкції та модернізації обладнання.

Грицак висловив побоювання, що є проблема в балансі енергії та потужності, крім цього його мучать сумніви в надійності певних енергетичних районів країни. Так само, голова Служби безпеки порекомендував Прем’єру доручити Міненерго провести перевірку посадових осіб “Укренерго” на правомірність видачі умов приєднання до електричних мереж з 2016 по 2018 рік.

Нагадаємо, понад 1,1 млрд євро було інвестовано в альтернативну енергетику України за останні 3 роки. До 2030 планується створити в областях енергосистеми для виробництва відновлюваної енергії. За розрахунками, саме ця енергетична система на 50-90% постачатиме Україну.

Довідка: Поновлювана («Зелена енергія») — енергія з джерел, які є невичерпними (поповнюються природним шляхом) і виходять з навколишнього середовища. Наприклад, з сонячного світла, води, вітру, а також геотермальна теплота.

Україна реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*