Рева: треба підняти зарплати в Україні

фото: Rian.com.ua

Міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів про зарплати українців у Польщі й про те, що планує зробити для зменшення міграційного відтоку з країни.

За словами міністра, в середньому українці заробляють у Польщі близько 19 000 гривень на місяць. На деяких спеціальностях таку зарплату можна отримувати й в Україні, проте йдеться все-таки про кваліфікованих фахівців, а що ж робити людям з робочими спеціальностями?

Рева впевнений, щоб зменшити нинішню хвилю міграції робочої сили, потрібно підняти середню зарплату в країні до 15 000 гривень. І це не просто обіцянки на далеке майбутнє. Вже в грудні 2018 року вона підніметься до 10 000 гривень на місяць і в наступні кілька років до 15 000.

У Державній прикордонній службі повідомляють, що раніше хвиля міграції була значно більше – близько 7 000 000 осіб. У 2018 році також є відтік населення, проте ця цифра вже менше – 3 000 000 чоловік. Можливо, це ще пов’язано і з тим, що рівень безробіття в Україні все ж знижується шляхом створення нових робочих місць, і, якби була можливість вже сьогодні підвищити зарплати в Україні, то люди залишилися б в країні.

Однак і тут не все так погано.

Статистика повідомляє, що коштом українців що працюють в Польщі, приток капіталу в Україну йде не маленький. Тільки за три місяці люди відправили на батьківщину близько 4 мільярдів доларів. А ось за підрахунками Національного банку України, до кінця поточного року українцями, які працюють за кордоном, буде відправлено в нашу країну близько 11 мільярдів доларів.

Україна реалії – актуальні новини України
Дякуємо за ВАШ інтерес до «Україна реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*